Prepnúť na plnú verziu
SlovakNHL.sk
Toews: Účasť v zápase hviezd by si viac zaslúžil aj Hossa
Medzi najvýznamnejších vynechaných hráčov z nominácie na Zápas hviezd patril aj ruský útočník Artem Panarin. Podľa jedného z najprekvapujúcejších mien v zostavách hviezdnych výberov sa však v Chicagu nájde ešte minimálne jeden hráč, ktorý si účasť zaslúžil.

Mnohých prekvapilo, že sa do exhibície dostal aj kapitán Blackhawks Jonathan Toews, ktorý je jedným zo štyroch hráčov tímu nominovaných do výberu Centrálnej divízie napriek najslabšej sezóne kariéry. A medzi prekvapených ľudí patrí aj on samotný.

Toews povedal, že viac ako on si účasť v Zápase hviezd zaslúžil spomínaný Panarin, no aj Artem Anisimov či slovenský veterán Marián Hossa. „Prečo som bol vybraný pred nimi vzhľadom na moje tohtoročné výkony, to si nie som istý,“ poznamenal pre Chrisa Kuca.

Toews mal pred utorkovým zápasom na konte sedem gólov a 13 asistencií v jednom z desiatich najofenzívnejších tímov. Panarin bol pritom šiesty v lige so 41 bodmi, Anisimov vedie tím s 18 gólmi a Hossa sa okrem silnej komplexnej hry prezentoval aj 16 gólmi.

Okrem Toewsa si z hráčov Blackhawks zahrajú v exhibícii aj útočník Patrick Kane, obranca Duncan Keith a brankár Corey Crawford. Žiaden iný tím nemá rovnaký ani vyšší počet zástupcov.

- 11.01.2017, Jozef Struhár (Hymy)
Komentáre k článku (5) ⇓
Archív článkov »
© 2005 - 2018 SlovakNHL.sk
Všetky loga a známky NHL a tímov, ako aj dalšie tu zobrazené materiály sú majetkom NHL, NHL Enterprises, L. P. a príslušných tímov.TOPlist
Prepnúť na plnú verziu